Зоотовари для рептилій
Сьогодні змістом рептилій в домашніх умовах вже нікого не здивуєш. Бажання мати екзотичну тварину будинку, насолоджуватися його незвичайною красою і захоплено спостерігати за його життям – найпрекрасніше і цінне, що дають нам наші домашні улюбленці.
Але зміст рептилій будинку – дуже відповідальний крок, який вимагає не лишень вичерпних знань про вихованця, але і вибір правильного харчування, середовища проживання і багато чого іншого.
У нашому інтернет магазині зоотоварів представлена вся необхідна продукція для створення належних умов для вашого вихованця з можливістю максимально наблизитися до природних параметрами, зробити його життя не тільки комфортною, але і здоровим, активним і повноцінним. У нас ви знайдете все, що необхідно вашому вихованцеві: від тераріумів до вітамінів і кормів.
Кращі виробники, широкий асортимент, тільки якісна продукція, зручна навігація, консультації фахівців, допомога у виборі і так далі – все це багато чого іншого ви знайдете в магазині «Рижий Кот». І ми з радістю візьмемо участь в створенні особливого світу і щасливого життя вашого улюбленого вихованця.
Найпоширеніша домашня рептилія - це, мабуть, черепаха. У нас є все для черепах - корми, вітамінні добавки і ліки. Складно придумати, що ще потрібно черепасі. Може бути, тераріум, якщо черепаха водна, або просто маленька. Вибирайте.
Ви завели ящірку? І я завів. Просто зловив в лісі прудка ящірку. По приїзду додому виникло багато питань:
- Де ящірка буде жити?
- Чим годувати прудка ящірку і що вона, взагалі, що їсть?
- Як освітити тераріум? Якими лампами?
- Яка температура і вологість повинна бути в тераріумі?
- Чому ящірка свербить?
- Які добавки їй потрібні при штучному годуванні?
- Яка підстилка потрібна ящірці? Як за нею доглядати? (За підстилкою).
А через два тижні з'явився ще один питання: "Що робити з відкладеними яйцями"?
А ось відповіді, які довелося добувати різними шляхами - частково, з інтернету, частково, у ветеринарів нашої клініки, частково, з самого дієвого каналу видобутку інформації - методу проб і помилок.
Відповіді - нижче. А ось результат. Ящірка Соня була ось така сумна, коли відповідей було мало.
А ось такою вона стала, коли на всі питання були знайдені відповіді:
Отже, по-порядку.
1. Ящірка у мене живе в звичайному акваріумі розмірами 60*30*40. На спеціальний тераріум я не розщедрився, що спричинило проблему освітлення. Якщо є можливість, купуйте готовий тераріум. Крім того, акваріум такого розміру для неї більш ніж просторий, можна вдвічі менше. Тераріуми тут
2. Прудка ящірка є все, що повзає і літає, і при цьому влазить їй в рот. Рот у неї не маленький, так що великий коник пропадає в його надрах за кілька секунд. Ідеальний корм - коники. Але їх складно дістати в живому вигляді. А якщо навіть вдалося, їх складно утримувати живими хоча б кілька днів. Тому основу раціону Соні складають живі опариші - вони є в будь-якому рибальському магазині. Але у опаришів є проблема - вони суцільно білкові і не забезпечують ящірку всім необхідним, тому я придбав вітамінну добавку: ось цю. Перед тим, як потрапити в пащу Соні, опариш потрапляє в цю добавку у вигляді порошку.
Мухи, комарі, павуки, метелики і всякі жуки будь-яких видів і забарвлень потрапляючи в поле мого зору, швидше за все, стають кормом для Соні. Деяких вона не їсть - наприклад, "солдатиків". Тут треба експериментувати. Накрайняк, ящірку можна погодувати шматочками м'яса, прив'язаними до нитці або в пинцете. Справа в тому, що вона реагує тільки на їжджали їжу. Частота годування - питання окреме. Ящірка не сильно засмутиться якщо не поїсть тиждень-іншу. Я таких експериментів не ставив, годую щодня або через день. 2-3 коника або кілька опаришів.
3. Ящірці потрібен справжній сонячне світло, що містить ультрафіолет. А оскільки на сонці її утримувати проблематично, то довелося купити лампу, спектр якої наближений до сонячного і містить ультрафіолет, необхідний для багатьох життєвих процесів ящірки. Широкий вибір ламп тут.
4. Температура повинна бути високою - 27-35 градусів. Ящірка холоднокровная, у неї немає постійної температури тіла, як у птахів або ссавців. Тому температура її тіла залежить від температури довкілля. Від цього ж залежить її активність. Температура в акваріумі у Соні близько 27-30 градусів, підтримується тією самою лампою. Можна прикупити спеціальні обігрівачі. При 30 градусах Соня дуже активна, і за нею можна спостерігати годинами.
5. Ящірка дуже сильно свербіли до початку лікування. Пісок, взятий в дитячій пісочниці рясніє паразитами, це і не дивно. Ретельний огляд виявив дрібних кліщів, які дуже дошкуляли Соні. Купила це засіб. Але одного засобу мало - потрібно видалити паразитів з акваріума. Для цього я весь пісок пересипав в каструлю і прокипятил. А палиці обдав окропом з чайника. Процес сушіння піску був досить болісним, але воно того варте. У той же час, спокутував ящірку в тазику з водою, в яку додав 10 крапель зазначеного засобу. + 15 крапель завдав рівномірно по акваріуму після його ретельного миття та опромінення бактерицидною лампою. Не використовуйте ніяких миючих засобів - це смерть для рептилії, скільки б разів ви не споласкивали акваріум! Результат на фотографії - Соня - блискуча і задоволена ящірка, повна сил і енергії.
6. При годуванні занурюю комах ось в цю добавку.
7. До підстилці ящірка не вибаглива. Я використовую звичайний пісок з найближчих розкопок труб (кип'ячений!) і звичайні гілки. Можна використовувати кокосову стружку, траву, листя, каміння - що знайдеться. Натуральне, звичайно. Щодо догляду за підстилкою... Це досить рідкісна процедура. Ну, скажімо, раз на два місяці. Ящірка дуже повільно перетравлює страви, тому вихлоп невеликий і ледве помітний.
Удачі вашим ящіркам!