Контрацептиви для кішок
Кішки інстинктивно прагнуть залишити після себе якомога більше потомства. Природою для кішок закладено виникнення тічки, а для котів — характерна поведінка.
Статева зрілість у кішок настає у віці 7-9 місяців. У цьому віці кішка вже може завагітніти, але це тільки зашкодить її організму. Шкідливі для її здоров'я і часті пологи. Хоча фізіологічно кішка може народжувати кілька разів на рік.
У період тічки кішки бувають некерованими, ніж доставляють масу клопоту своїм власникам. Господарям котів доводиться не легше, адже зрілому самця, щоб задовольнити потреба у продовженні роду, потрібно мінімум 2 самки, які перебувають у стані тічки.
Тому одного разу кожен господар стикаються з проблемою невитраченого сексуального бажання свого вихованця. Причому прояви такої нестачі — найбільш явні і неприємні — крики і мітки.
Існує кілька методів контрацепції для кішок, кожен з яких має свої плюси і мінуси: стерилізація і кастрація; уколи, запобігають тічку; оральні контрацептиви для кішок.Кастрація та стерилізація — досить поширені методи контрацепції. Перевагами їх є постійний ефект, адже зробивши операцію один раз, Ви вирішуєте назавжди існуючу проблему, а також зниження ризику виникнення уражень молочних залоз, онкозахворювань та захворювань статевих органів. До того ж вихованці стають поступливішими. Однак операції обіцяють і безліч негативних наслідків: ожиріння, виникнення сечокам'яної хвороб, необхідність у складному раціоні і догляді.
Якщо ж такі радикальні методи, як кастрація або стерилізація для Ваз неприйнятні, то на допомогу прийдуть контрацептиви для кішок. Ін'єкції або оральні контрацептиви використовувати — вибір тільки за Вами. Але в будь-якому випадку обов'язково проконсультуйтеся з ветлікарем.
Плюси і мінуси контрацептивів для кішок
Самим великому перевагою є простота методу. Укол раз в пів року можна зробити самостійно. Це не потягне за собою необхідність в особливому догляді.
Друга перевага - оборотність. Тобто, якщо припинити давати контрацептиви, через кілька місяців репродуктивна функція у здорової кішки повинна повністю відновитися.
Але негативні моменти - це ризик захворювання ендометритом і піометрой, а також обмеження за віком - не можна починати уколи Ковінана, якщо кішці вже більше 7 років.
Так існують таблетки і краплі. Але це досить жорсткі методи, оскільки дуже високий ризик виникнення піометра - запалення матки, яке важко лікувати і захворювання може закінчитися сумно.
Основні препарати на ринку контрацептивів для кішок:
- Стоп-Інтим - пригнічує збудження і коректує поведінку;
- Либидомін - зменшує агресію котів, ліквідує овуляцію у кішок, знижує збудливість;
- Гестренол - зменшує збудження, коректує поведінку;
- Секс-Бар'єр - знижує збудження, попереджає вагітність;
- Контра-Секс - зменшує збудження.
І, звичайно ж, ви повинні пам'ятати, що таблетки, краплі і уколи, не дають 100% гарантії ефективності. Але якщо уколи ще можна віднести до хорошого методом, оцінюючи співвідношення ефективності і ризику, то гормональні таблетки - це, м'яко кажучи, небезпечна штука. Загалом, вибір ветеринарів - це кастрація та стерилізація. Це доставить деякі клопоти в післяопераційний період, але зате цей метод максимально ефективний і безпечний, хоча іноді приводить до деяких проблем в сечостатевій системі через гормонального збою. Втім, збої гормонального фону, який викликають контрацептиви, набагато потужніше і шкідливіші для здоров'я.