Хліб, крупи, макарони – це легкозасвоювані вуглеводи. Собакам і котам потрібні складні вуглеводи зовсім іншого типу, які містяться у висівках і сирих овочах. М'ясоїдні не можуть отримати енергію з сирої клітковини. Це під силу тільки травоїдним, жуйним тваринам. Висівки та овочі, а саме входить до їх складу клітковина, створюють в організмі хижака пребіотичне середовище, яке і є базою і субстратом для формування нормальної мікрофлори кишечника. Варто відзначити, що якщо у вихованця правильне натуральне харчування, то без додаткового прийому пребіотиків мікрофлора кишечника сформується сама, за умови, що тварина була здорова і не має проблем з шлунково-кишковим трактом.
Пребіотики являють собою неперетравлювані компоненти їжі, які є субстратом і живильним середовищем для життя і нормального росту корисних бактерій і мікроорганізмів у кишечнику. Якщо пребіотичне середовище відсутнє, то кількість корисних мікроорганізмів різко зменшується. В результаті нішу корисних бактерій займають дріжджові грибки, патогенні штами кишкової палички і т. д., що призводить до дисбактеріозу. Саме тому так важливо вводити в раціон собаки, яка їсть каші або промисловий сухий корм, пробіотики.
Так, відмінним варіантом може стати прийом лактобифадола. Роль пребіотичного середовища в харчуванні кішок виконують сирі овочі, які бажано давати вихованцям у вигляді окремого годування або ж додаючи їх до м'ясного або молочного раціону. Собакам варто давати спеціальні ветеринарні пребіотики. Якщо ж вони недоступні, можна спробувати давати вихованцям людські препарати. Профілактичний прийом препаратів варто проводити раз в 3-4 місяці, за умови, що натуральні пребіотики (висівки, овочі) будуть надходити в травну систему регулярно. Варто відзначити, що ці продукти є аж ніяк не ласощами, а звичайним компонентом раціону. Слід уточнити, що якщо собака здорова, то при регулярному застосуванні овочів і зелені з часом здорова мікрофлора кишечника формується самостійно.
Натуральне, правильне харчування для собак - це одноманітний, специфічний раціон, який не вимагає якої-небудь термічної обробки. Він повинен складатися з сирого м'яса чи субпродуктів (рубця, нирок, серця тощо), кисломолочних продуктів середньої жирності і рослинної їжі (овочів і яблук). Крім того, вихованця слід годувати висівками злакових, використовуючи їх в якості добавки до основного раціону.
Самі злаки (макарони або каші) не повинні бути присутніми в раціоні собаки. Вироби з борошна містять легкозасвоювані вуглеводи, які можуть викликати у тварин, які є м'ясоїдними, серйозні порушення мікрофлори, а також зниження резистентності. Слід зазначити, що від стану кишечника, який грає ключову роль не тільки в травленні, але і в системі захисту (імунної), безпосередньо залежить здоров'я вихованця. Так, дисбактеріоз, який є наслідком неправильного травлення, може призвести до розвитку величезної кількості патологічних процесів, у тому числі порушення роботи внутрішніх органів, прояву алергічних реакцій та виникнення цілого ряду запальних хронічних хвороб.
Беззерновий корм для собак Акана:
Резистентність і здоров'я вихованців залежить від харчування. Самопочуття чотириногого друга залежить від стану ШКТ і мікрофлори кишечника. Якщо ж в раціон собаки входить комерційний сухий корм і каші, то, на жаль, здорової мікрофлори кишечника можна не чекати. Правда, і при натуральному харчуванні можливі випадки розладу травлення, які вказують на хворобу тварини.
Масло в раціоні вихованців
Собакам рекомендується додавати в м'ясне годування різні види олії: соняшникова нерафінована, оливкова, лляна, гарбузове та інші, але при цьому варто уникати екзотичних варіантів. Основними маслами повинні бути оливкова і соняшникова нерафінована. Рослинну олію слід додавати в овочі. Добова норма залежить від ваги вихованця і може варіюватися від декількох крапель до однієї столової ложки.
Кістки в харчуванні собак
Сира кістка - це головне джерело фосфору і кальцію, тому вона повинна входити в щоденний раціон собаки. Давати кістки слід тільки здоровим дорослим особинам, які мають повноцінний зубний апарат. Собак великих порід можна давати кінці (епіфізи) кісток, а дрібних - губчасті сирі курячі кістки: шийку і грудинку. Варені кістки давати вихованцям не рекомендується, оскільки вони погано перетравлюються і можуть стати причиною непрохідності кишечника.
Консистенція їжі для чотириногого друга
Собакам не треба давати їжу у вигляді пюре або фаршу. Куплений м'ясний фарш містить досить багато жиру, що шкідливо для вихованців. М'ясо повинно бути нарізано середніми шматками, а жорсткі сирі овочі натерті на крупній тертці, зелень і салат дрібно нарізані. Яблука вихованці люблять гризти самостійно. Висівки необхідно додавати у м'ясні страви або давати їх разом з кисломолочними продуктами. Кішки і собаки не жують їжу, а її проковтують цілком, якщо шматок відповідає розмірам хижака, або відгризають доступний для проковтування шматок. Навіть якщо у чотириногого друга мало або зовсім немає зубів, їжу можна сміливо давати в кусковому вигляді.
Ось основні продукти харчування, які повинні обов'язково бути присутніми в раціоні вашого вихованця. При годуванні натуральним кормом його важко збалансувати. Тому в осінньо-зимово-весняний період у дорослих особин і протягом етапу активного росту у щенят потрібно кожен день давати вітамінно-мінеральні підгодівлі у вигляді рідин, пігулок або порошків. На сьогоднішній день існує великий вибір різноманітних комплексних полівітамінів, тому кожен зможе підібрати необхідні для свого улюбленця. Підживлення відрізняються за складом і можуть бути джерелами мінералів (кальцію і фосфору), жиророзчинних або ж водорозчинних вітамінів (вітаміни групи В). Краще всього давати одночасно тільки одну підгодівлю (комплексну), або ж чергувати. Одночасно давати кілька підгодівлі можна тільки у разі, якщо їх склад жодним чином не перетинається. Наприклад, «Кальциди» містить фосфор, кальцій та вітамін D, а «Бреверси» (Brewers) тієї ж фірми («8 в 1») містять багато мікроелементів (але не кальцій з фосфором), вітаміни групи В та амінокислоти, тобто ці два препарати відмінно доповнюють один одного. Великим породам собак (особливо вівчарок і ротвейлерам) у літньому віці, а також в період росту і при порушеннях з боку суглобів слід додавати спеціальні комплекси, які містять хондроетин, глюкозамін і інші компоненти, що допомагають відновлювати суглоби («Страйд», Сапі-flex, Exel glucozamine, Exel pet joint, «Хондрокан» та ін)